Alkohol

Uzależnienie wynikające ze spożywania alkoholu, piwa, wina, wódki, to jedno z najczęściej spotykanych toksykomanii. Kontakt człowieka z etanolem, bo właśnie tak nazywa się substancja występująca w alkoholu, jest tak naprawdę możliwy przecież codziennie. Alkohol dostępny prawie w każdym sklepie, występuje w naszym życiu i na stałe jest w niewpisany.

Każda impreza, czy to rodzinna, czy też firmowa, zakrapiana jest najczęściej jakimś jego rodzajem. Dzięki temu, że pijemy alkohol, stajemy się weselsi, możliwe, że bardziej spowolnieni, jednakże mocniej wierzący we własne możliwości. Alkohol stosowany sporadycznie nie stanowi problemu, jednakże ten spożywany codziennie powoduje, iż stopniowo stajemy się jego niewolnikami.

Pamiętajmy, że alkoholikiem nie jest tylko ten zataczający się na ulicy, który o każdej porze dnia i nocy odwiedza sklepy monopolowe. Alkoholikiem staje się też taki człowiek, który każdego dnia sięga chociażby po niewielką jego ilość, nie wyobrażając sobie wieczornego odpoczynku bez drinka. 7.