Farby i kleje

Cechą elementów wycinanych ze styroduru jest to, że są one trójwymiarowe i spełniają wszelkie kryteria reklamy przestrzennej. Mamy pożądany kształt, ale to nie wystarczy. Całość musi odpowiednio wyglądać i tu pole do popisu mają producenci farb.

Zasadniczo do malowania liter i dekoracji z XPS stosuje się dwa różne typy farb. Typ pierwszy to farby akrylowe. Ich składnikiem są poliakrylowe żywice, które zawierają cząsteczki pigmentu i działają na zasadzie spoiwa.

Po wyschnięciu na powierzchni zostaje solidna, elastyczna i odporna na żółknięcia powłoka. Najczęściej ma ona półmatową fakturę. Typ drugi to farby sylikatowe, inaczej zwane krzemianowymi.

Główną bazą do ich wytwarzania jest krzemian potasu. Cechuje je znaczna odporność na warunki atmosferyczne, zwietrzenie oraz składniki agresywne występujące w środowisku zewnętrznym. Gotowa litera lub dekor po wymalowaniu daną farbą jest przyklejana do podłoża klejem montażowym.

jak napisać wniosek do sądu etykiety drukarnia https://booklet.pl/ Booklet - Producent naklejek, vlepek i etykiet samoprzylepnych

Nie trzeba chyba dodawać, że musi on być również wytrzymały i odporny na zmiany pogody.

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/c01-torby-i-pokrowce,2,7793