Idealny strój do pracy dla mężczyzny

Wielu mężczyzn nie przykłada zbyt wielkiej uwagi do swojego ubioru. Uważają, że w pracy nie liczy się to, jak wyglądają, ale raczej to, co i jak zrobią. Niestety, nie wszyscy pracodawcy uważają tak samo, dlatego jeśli ktoś zdecyduje się na stanowisko w dużej korporacji, biurze czy urzędzie, powinien czym prędzej zapoznać się z obowiązującymi tam regułami, by nie popełnić niewybaczalnego błędu.

Podstawą stroju każdego pana powinien być dobrze skrojony garnitur. Jeśli chodzi o kolor, najlepiej wybierać modele w ciemniejszej tonacji – klasycznie czarne, granatowe lub ewentualnie szare. W przypadku ważnych, oficjalnych spotkań firmowych niedopuszczalne jest pokazanie się w brązowym garniturze.

Warto też zakupić uniwersalną, białą koszulę, którą można założyć zawsze wtedy, gdy nie ma pewności, czy wypada eksperymentować z inną barwą. Prócz tego do pracy wolno nosić koszule w jasnych, pastelowych odcieniach błękitu, granatowe lub ewentualnie czarne. W upalne, letnie dni na pewno przyda się również wersja z krótkim rękawem, jednak należy pamiętać, by do niej nigdy nie zakładać krawatu, ponieważ będzie to poczytane jako duży nietakt.

Każda koszula, zakładana pod marynarkę, niezależnie od pory roku, musi mieć jednak obowiązkowo długi rękaw.