Kosmetyczne oraz lecznicze właściwości oleju z wiesiołka

Wiesiołka znaleźć można na polskich łąkach oraz polach, niewielu jednak z nas docenia jego właściwości i wie, jak skutecznie je wykorzystać. Wiedzą o tym natomiast koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne, które do swoich leków i kosmetyków bardzo często dodają olej z wiesiołka.

Warto jest skorzystać z ich wiedzy i zacząć samodzielnie, w domowym zaciszu, korzystać z dobrodziejstw tej rośliny. Olej z wiesiołka przede wszystkim jest bardzo pomocny przy leczeniu wielu chorób skórnych – to dzisiaj jego najpopularniejsze zastosowanie.

Warto jednak dodać także, że olej z wiesiołka poprawia odporność organizmu a także pomaga w walce z nadwagą. Regularnie stosowany obniża też cholesterol, a nawet stosowany bywa w walce z niepłodnością.

Olej z wiesiołka możesz stosować także w celach pielęgnacyjnych – poprawia on stan cery, odżywią ją i wzmacnia, a wcierany we włosy nawilża je i uelastycznia. Wszystkie swoje właściwości olej z wiesiołka zawdzięcza wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla pracy całego organizmu.

Ośrodek Trigger