Leczenie

Obojętnie, na jaki rodzaj uzależnienia spojrzymy, obojętnie, który z przedstawionych problemów poruszymy, zawsze musimy sobie zdawać sprawę z faktu, iż człowiek uzależniony pozostaje chorym już na całe życie. Zdanie może okrutne, jednakże bardzo prawdziwe i w sumie przerażające. Jeżeli dotknął nas już problem uzależnienia, podstawą jakiegokolwiek leczenia jest uzyskanie świadomości, że takowy problem istnieje i stał się naszym udziałem.

Dopóki jednostka nie jest w stanie ocenić realnie i zdać sobie sprawę z tego faktu, działania lecznicze nie przyniosą zbyt dużego efektu. Uzależnienie, i jego konsekwencje, dotykają nie tylko osoby chorej, mają swoje negatywne skutki na całe jego otoczenie. Wyniszczają bliskich i nierzadko są źródłem wielu konfliktów i rozstań.

Jednostka, która na swojej drodze życia poddała się jakiemuś nałogowi, musi podnieść się i od nowa budować swój świat, a to na pewno nie jest łatwe. Musi także, nabrać tak dużego dystansu i siły wewnętrznej, aby ponownie nie ulec nałogowi, aby w chwilach smutku czy też zwątpienia, wtedy, gdy coś się nie po jej myśli ułoży, znów nie popaść w otchłań takowego nałogu. Strasznie trudne zadanie, ale jego realizacja jest możliwa.

Wykorzystując siłę wewnętrzną oraz wsparcie otoczenia oraz pomoc lekarską, na pewno sukces będzie osiągnięty. Trzeba chcieć porzucić złe przyzwyczajenia i wyprostować swoją drogę, którą kroczymy przez życie.

Klinika odwykowa