Naklejki na ścianę, czyli jak udekorować pustą ścianą w salonie

Winylowa, a może welurowa? Do salonu albo do kuchni? Naklejki na ścianę cieszą się coraz większą popularnością i stanowią bardzo ciekawy element wystroju. Aranżacja wnętrz nabiera dzięki nim dodatkowego kolorytu, podobnie zresztą jak same pomieszczenia, w których się je stosuje. Jednym z takich pomieszczeń może być na przykład salon – często centralne miejsce w domu, gdzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. W jaki sposób można udekorować pustą ścianę w salonie? Właśnie poprzez naklejki na ścianę, tym bardziej że są łatwe w montażu, a w razie potrzeby można je w równie łatwy sposób zdjąć ze ściany. Sam wybór jest na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie – różnego rodzaju wzory, postacie czy nawet cytaty. Wszystko to znakomicie sprawdzi się także w salonie. Naklejki na ścianę przestały już bowiem być zarezerwowane tylko i wyłącznie dla pokoju dziecka i z powodzeniem są wykorzystywane w zasadzie w całym domu. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to odpowiednie przygotowanie podłoża – powierzchnia, na której będziemy aplikować naklejkę powinna być czysta i płaska. Nie może być chropowata ani zatłuszczona, gdyż w przeciwnym razie może się okazać, że naklejka stosunkowo szybko straci przyczepność.

Nie należy też aplikować naklejek na ściany świeżo po malowaniu.

W jaki sposób wybrać naklejkę na ścianę do salonu?

wielojęzyczne centrum obsługi klienta multilingual customer service obsługa wielojęzyczna Naklejki okrągłe https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/13-naklejki-okragle Drukarnia Booklet

Najtrudniej jest wybrać kolor czy motyw naklejki – zależy to przede wszystkim od naszych osobistych preferencji oraz od tego, czy dany motyw będzie dobrze pasował w konkretnym pomieszczeniu. Równie ważny jest jednak wybór materiału, z jakiego może być wykonana naklejka na ścianę. Najczęściej mamy do czynienia z naklejkami welurowymi bądź z folii PCV (te zwane są winylowymi). W obu przypadkach można mówić o dobrej przyczepności. Czym natomiast będą się od siebie różnić?

  • gruboś,
  • faktura,
  • odbijanie światła,
  • łatwość aplikacji,
  • cena.

Grubszą fakturę mają welurowe naklejki na ścianę – tym bardziej, że te wykonane z folii PCV mogą niekiedy być nawet cieńsze niż kartka z papieru. Ma to oczywiście swoje zalety, natomiast to zdecydowanie naklejki z weluru są przyjemniejsze w dotyku, dlatego też znakomicie sprawdzą się w pokoju dziecka, ale nie tylko. Z kolei jeżeli chodzi o łatwość montażu to w zasadzie wszystkie nakljejki na ścianę można w prosty sposób zaaplikować, choć naklejki welurowe mają w tym aspekcie małą przewagę nad winylowymi.

Wszystko to powoduje, że z reguły są też nieco droższe.

www.odpornechwasty.com.pl