Rzeczoznawca prawa ręka architekta

Duża ilość szczegółowych przepisów i praw obowiązujących na etapie projektowania budynków, sprawia, że osoba projektująca nie jest wstanie opanować wszystkich norm na najwyższym poziomie. Oczywiście musi je wszystkie znać i w miarę możliwości uwzględniać w projekcie.

Dlatego też bardzo istotne jest wprowadzenia na etapie projektowania udziału osób trzecich. Należy jednak pamiętać, o tym, że dobry architekt Kraków musi również przestrzegać ogólnych zasad projektowania.

Współpraca rzeczoznawcy z architektem polegać będzie na rozpatrywaniu gotowego projektu, pod względem przepisów sanitarnych, pożarowych, bezpieczeństwa oraz higieny. Pozwoli to na ukazanie miejsc w projekcie, które należy zmienić, lub wymagają uzyskania odstępstwa od jakiegoś przepisu.

Zgodność projektu z przepisami, zatwierdzenie ujętych rozwiązań, bez żadnych zarzutów, gwarantuje bezproblemowe odebranie wybudowanego budynku. Rzeczoznawca podpisuje się na każdym egzemplarzu projektowanej inwestycji, co jest równoznaczne z uzyskaniem jego pozytywnej opinii.

rola mentora