Sprytne triki ułatwiające sprzątanie

Sprzątanie to bardzo pracowite zajęcie, wymaga poświęcenia, czasu, cierpliwości. Niektóre elementy w mieszkaniu są dość szczególne – albo ciężko je wysprzątać ze względu na ich kształt, fakturę, materiał, czy budowę albo zwyczajnie nie wiadomo jak o nie poprawnie zadbać, zazwyczaj w takich sytuacjach warto zamówić usługi sprzątające warszawa. W przeciwnym wypadku, istnieje szereg trików, które w znaczny sposób skracają czas sprzątania, bo charakteryzują się wielką pomysłowością. Oto niektóre z nich:

 • Lodówka to bardzo uciążliwe urządzenie do sprzątania.

  Znajduje się w nim żywność, a w zamrażarce produkty mrożone. Na samą myśl pewnie wielu mdli od konieczności wykonania tego obowiązku. Nic dziwnego. Lodówki są bardzo ciężkie do wysprzątania.

  Znajduje się w nich masa półek, półeczek i szafek, a żeby ją umyć – trzeba oczywiście wszystko wyjąć. Sprytnym sposobem na wyeliminowanie tego obowiązku jest wyłożenie lodówki folią spożywczą. Jakkolwiek dziwnie ten plan nie brzmi – sprawdza się w stu procentach. Brudną folię wystarczy zdjąć, wyrzucić i zastąpić nową.

  A co najważniejsze – nie trzeba myć lodówki;

 • Mikrofalówka to odwieczny problem tych, którzy chcą dbać o jej czystość. Ciężko ją umyć, ponieważ jest dość mała i dokładnie nie widać jej wszelkich zabrudzeń. To w niej najczęściej zastaniemy widok zaschniętych resztek jedzenia, czy wylanego sosu. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy włożyć nawilżoną gąbkę do naczyń na kilka minut do urządzenia, ustawiając ją na najwyższy program.

  Efekt? Jak murowany. Na końcu wymaga jedynie przetarcia ręcznikiem papierowym;

 • Toster i ociekający lub zaschnięty ser. Budowa nieregularna. Pojawia się problem.

  Jego rozwiązanie jest bardzo proste. Przed użyciem tostera lub grilla elektrycznego należy wyłożyć tace folią aluminiową. Po użyciu wyrzucić do kosza.

.

pranie dywanów w przymyślu