Strój koncertowy dla muzyka

Do pracy, w zależności od tego, jakie stanowisko się zajmuje, należy przychodzić odpowiednio ubranym. Posada muzyka, który gra w orkiestrze lub filharmonii, nie jest wyjątkiem.

Kiedy bowiem wkracza na scenę, wszyscy wymagają od niego, by wyglądał nienagannie i nie rozpraszał słuchaczy nietaktownym strojem. Niektórzy mogą jednak nie zdawać sobie sprawy, że wśród artystów tego typu również obowiązuje pewien dress code.

Podstawowym kolorem dla członków orkiestry lub innego klasycznego zespołu muzycznego, jest elegancka czerń (dopełnia się ją zwykle białymi dodatkami). Dzieje się tak, ponieważ bardzo często na koncertach występują soliści, od których nikt nie powinien odwracać uwagi.

Jeśli są to panie, mogą pozwolić sobie na żywsze barwy stroju, dzięki czemu będą się wyróżniać na tle reszty muzyków. W przypadku występów popołudniowych, panowie mogą założyć smokingi, a panie nieco krótsze sukienki, choć nie powinny przesadzać.

Na koncertach wieczorowych obowiązuje już wykwintny strój wieczorowy – frak dla mężczyzn i długie, proste suknie dla kobiet. Wyjątek stanowi gala sylwestrowa.

W jej przypadku panie mogą sobie spokojnie pozwolić na bardziej wyszukane, efektowne kreacje w dowolnym kolorze.