Szacunek dla pracownika

Każdy pracodawca powinien szanować swój personel. Tak naprawdę – abstrahując od kwestii natury moralnej – właściwe traktowanie pracowników jest opłacalne.

Jeśli traktuje się ich z należytym szacunkiem, to są oni lojalniejsi i bardziej przykładają się do wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Nie powinno się więc ich zmuszać na przykład do noszenia ubrań, w których czują się mało komfortowo.

Oczywiście, w określonych zawodach obowiązuje pewien dress code i jeśli ktoś chce je wykonywać, to musi się z tym liczyć. Nawet zwykły przedstawiciel handlowy musi być ubrany elegancko, ponieważ dobry wizerunek wzbudza w ludziach zaufanie i sprawia, że traktują cię poważniej.

Wszystko ma jednak swoje granice. Pracodawca nie powinien na przykład kazać pracownikom swojej restauracji ubierać się w stroje, które u klientów budzą rozbawienie.

Taka opcja dopuszczalna jest chyba tylko przy okazji imprez tematycznych, czyli na przykład balów halloweenowych. Trzeba jednak mieć pewne wyczucie, żeby pracownicy wszystkich szczebli czuli, że się ich szanuje.