Czy można powiedzieć, że jest to strój na jedną okazje?

Klasyczna koszulka z krótkim rękawkiem, wykonana ze stuprocentowej bawełny, kiedyś stanowiła nieodzowny element stroju na zajęcia z wychowania fizycznego w szkole, czy podczas uprawiania wielu dyscyplin sportowych wyczynowo i rekreacyjnie. Ze względu na to, że jest przewiewna, nie ogranicza ruchów, doskonale się do tego nadaje. Wersje tego typu koszulki w różnych kolorach dla dziewczynek oraz i chłopców, pozwalały na jakieś rozgraniczenia.

Jednak ta koszulka w kształcie litery T, stała się nieodzownym elementem, który ma dzisiaj o wiele więcej zastosowań i zdecydowanie różnych wersji. Wystarczy latem spojrzeć na ulicy, a okaże się, że większość ma na sobie taką bluzkę, zarówno małe dziecko w wózku, młodzież wychodząca ze szkoły, studenci, pracujący, a nawet starszy pan spacerujący po parku. Ile ludzi tyle wersji, ile wersji tyle modowych stylizacji i wiele inspiracji.

Ten niewątpliwie najwygodniejszy strój, górnej części ciała przekroczył wszelkie granice, a moim zdaniem bardzo słusznie. Okazuje się bowiem, że t-shirt nie jedno ma imię, ale też jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Na pewno jeszcze nie raz nas zaskoczy.

W takim razie na jakim etapie stylizacji zatrzymała się ta koszulka. Myślę, że ona jeszcze cały czas ewoluuje, dzięki czemu wnosi wiele nowego do mody. Dużo swobody, luzu, dodania młodzieżowego look’u, a także nutka elegancji, tak wygląda dzisiejszy świat mody inspirowany zwykłą, prostą koszulką z krótkim rękawkiem.